Hogwarts Legacy – Všechna kouzla

Rubriky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Všechna kouzla
Skyrim Deskovka

Hogwarts Legacy ukrývá celkem 34 kouzel. Tento průvodce vysvětluje, jak všechna kouzla odemknout a k čemu slouží. Většina kouzel se odemyká postupem v příběhu a plněním úkolů, kromě kouzla Altering, které jako jediné pochází z nepovinného vedlejšího úkolu. Naučit se všechna kouzla odemkne trofej a achievement The Spell Master, přičemž 3 neodpustitelné kletby nejsou potřeba.

Neodpustitelné kletby lze vynechat. Získáte je během Sebastianovy vedlejší úkolové linie a musíte si vybrat konkrétní dialogy. Všechna kouzla důležitá pro trofej jsou neminutelná a lze je získat i po skončení příběhu ve volné hře. Všechny úkoly jsou k dispozici i po skončení příběhu.

Tento průvodce uvádí kouzla ve stejném pořadí jako herní nabídka podle typu kouzla. Níže je také ukázkové video, které ukazuje sesílání všech kouzel.

Základní kouzla

#1 – Základní obsazení

Popis: Způsobuje menší poškození nepřátelům a předmětům. Pro seslání klepněte na R2/RT.
Požadavek na odemčení: Automatické odemčení příběhu, dostupné od začátku hlavního úkolu – The Path to Hogwarts.

#2 – Revelio

Popis: Vyzkoušejte si, jak se vám daří: Upozorňuje na různé užitečné a interaktivní cíle ve světě, včetně skrytých předmětů, hádanek, kořisti, nepřátel a dalších. Obsazení pomocí LEVÉ.
Požadavek na odemčení: Požadavek: Automatické odemčení příběhu, splnění hlavního úkolu – The Path to Hogwarts.

#3 – Protego

Popis: Zjistěte, zda se vám podařilo splnit úkol, který se vám líbí: Chrání před různými útoky, včetně sesílání kouzel, úderů zbraní a dalších. Vrhá se pomocí TRIANGLE/Y. Počkáte-li s vyvoláním Protega do poslední chvíle před úderem, získáte dokonalé Protego, které poškozuje útočníky na blízko a odráží střely zpět, čímž rozbíjí nepřátelské štíty.
Požadavek na odemčení: Automatické odemčení příběhu, splnění hlavního úkolu – The Path to Hogwarts.

#4 – Omráčit

Popis: Vyzkoušejte si, jak se dá vycvičit, abyste se dostali nahoru: Omráčí nepřátele a učiní z nich snadné cíle pro následná kouzla. Nezpůsobuje žádné přímé poškození, ale omráčení nepřátelé dostávají poškození navíc, které je označeno zlatými čísly. Také ruší nepřátelská štítová kouzla (kromě obtížnosti Hard). Když úspěšně odrazíte příchozí útok pomocí Protega, podržte TRIANGLE/Y, abyste na nepřítele, na kterého se zaměříte, seslali protiútok Stupefy.
Požadavek na odemčení: Automatické odemčení příběhu, splnění hlavního úkolu – The Path to Hogwarts.

#5 – Ancient Magic Throw

Popis: Vyzkoušejte kouzlo Kouzelná magie: Vyvolá a poté hodí speciální předměty z prostředí na cílového nepřítele. Obzvláště užitečné pro prolomení štítových kouzel. Vrhněte pomocí R1/RB, když se tato výzva vznáší nad předmětem.
Požadavek na odemčení: Automatické odemčení příběhu, splnění hlavního úkolu –Welcome to Hogwarts

#6 – Prastará magie

Popis: Hvězdná magie – Hvězdná magie – Hvězdná magie: Když je alespoň jeden segment vašeho měřiče starodávné magie plný, můžete sesílat ničivé útoky Anicnet Magic, které způsobují obrovské poškození a rozbíjejí štítová kouzla. Čarování provádějte pomocí L1+R1 / RB+LB, když použijete pokyn nad hlavou nepřítele.
Požadavek na odemčení: Automatické odemčení příběhu, splnění hlavního úkolu –Welcome to Hogwarts

#7 – Alohomora

Popis: Vyzkoušejte si, jak se v Hogomóře chováte: Umožňuje přístup do různých zamčených místností a kontejnerů po celém světě, ale k úspěšnému provedení vyžaduje magickou zdatnost. Po výzvě v blízkosti platného zámku použijte tlačítko SQUARE-Button (PlayStation) / X-Button (Xbox) / Y-Button (Switch).
Požadavek na odemčení: Automatické odemčení příběhu, splnění hlavního úkolu – Secrets of the Restricted Section.

#8 – Petrificus Totalus

Popis: Vezměte si na starost, co je potřeba udělat, abyste se dostali do nebezpečí: Dostatečně silný na to, aby trvale spoutal většinu nepřátel, ale nebezpečnější nepřátelé utrpí jen určité poškození a pak se z účinku rychle vymaní. Nepozorovaně se připližte k nepříteli a po výzvě k vyvolání stiskněte tlačítko SQUARE (PlayStation) / X (Xbox) / Y (Switch).
Požadavek na odemčení: Automatické odemčení příběhu, splnění hlavního úkolu – Secrets of the Restricted Section.

Ovládací kouzla

#9 – Arresto Momentum

Popis: Vezměte si na starost, co je třeba udělat, abyste se dostali do nebezpečí: Zpomaluje předměty i nepřátele, čímž vám dává více času na naplánování dalšího tahu.
Požadavek na odemčení: Úkol: Dokončete úkol – Madam Kogawa’s Assignment 2.

#10 – Glacius

Popis: Vezměte si na starost, co se děje, abyste se dostali do bezpečí: Zmrazí nepřátele a zvýší jejich poškození následnými útoky.
Požadavek na odemčení: Úkol: Dokončit úkol – Madam Kogawa’s Assignment 1

#11 – Levioso

Popis: Získáte funkci Levioso: Levituje předměty a nepřátele. Hodí se jak k řešení hádanek, tak k překvapování nepřátel.
Požadavek na odemčení: Obrana proti černé magii. Požadavek: Automatické odemčení příběhu, splnění hlavního úkolu – Defence Against the Dark Arts.

#12 – Proměna

Popis: Vyzkoušejte si proměnu, která se vám bude hodit: Přeměňuje předměty a nepřátele do alternativních podob, ať už jde o řešení hádanek nebo neškodné cetky.
Požadavek na odemčení: Úkol: Dokončete úkol – Professor Weasley’s Assignment.

Silová kouzla

#13 – Accio

Popis: Vyzkoušejte tuto schopnost: Vyvolá různé předměty a nepřátele na blízko. Některé magické a těžké předměty vyžadují k přitažení na blízko trvalé úsilí. Jakmile se k vám přivolaný předmět dostane, automaticky sešlete Wingardium Leviosa, abyste jej mohli dále levitovat a ovládat bez nutnosti dalších vstupů do tlačítek.
Požadavek na odemčení: Automatické odemčení příběhu, splnění hlavního úkolu – Charms Class

#14 – Depulso

Popis: Vyzkoušejte funkci Depulso: Odpuzuje mnoho typů předmětů a nepřátel značnou silou. Ačkoli nezpůsobuje nepřátelům přímé poškození, nepřátelé i předměty mohou být do sebe vzájemně vrhány s ničivými následky. Hodí se také k odstrkování a roztáčení předmětů k různým účelům.
Požadavek na odemčení: Úkol: Dokončete úkol – Professor Sharp’s Assignment 1.

#15 – Descendo

Popis: Vyzkoušejte si, zda je možné použít nástroj Descendo: Nezpůsobuje žádné přímé poškození, ale předměty a nepřátelé, kteří jsou sraženi k zemi, utrpí značné poškození nárazem. Nepřátelé ve vzduchu utrpí při nárazu na zem ještě větší poškození.
Požadavek na odemčení: Úkol: Dokončit úkol – Professor Onai’s Assignment.

#16 – Flipendo

Popis: Vyzkoušejte funkci Flipendo: Obrací předměty a nepřátele vzhůru a dozadu. Díky svému krátkému cooldownu je vynikající pro vytváření a prodlužování žonglů. Její schopnost okamžitého oflipu předmětů je užitečná při řešení hádanek a využívání slabin některých nepřátel.
Požadavek na odemčení: Professor Garlick’s Assignment 2

Kouzla poškození

#17 – Confringo

Popis: Slouží k získání tohoto kouzla: Způsobuje poškození při nárazu. Nepřátelé zasažení útoky založenými na ohni budou po několik vteřin dostávat poškození a během této doby dojde při nárazu k zápalným výbuchům.
Požadavek na odemčení: Automatické odemknutí příběhu, splnění hlavního úkolu – In the Shadow of the Undercroft

#18 – Diffindo

Popis: Zjistěte, zda je v Dindoffu nějaká překážka: Rozsekává předměty a nepřátele z dálky a způsobuje značné poškození.
Požadavek na odemčení: Úkol: Dokončit úkol – Professor Sharp’s Assignment 2.

#19 – Expelliarmus

Popis: Vyzkoušejte tento nástroj: Odzbrojí hůlky a zbraně většiny nepřátel, kteří jimi vládnou. Také způsobuje poškození všem nepřátelům, i když nemají zbraň.
Požadavek na odemčení: Úkol: Dokončit úkol – Professor Hecat’s Assignment 2.

#20 – Bombarda

Popis: Bombarda je nejlepším nástrojem pro boj s bambardou: Při nárazu způsobuje velké poškození doprovázené výbuchem, který může zničit těžké překážky a zasáhnout okolní nepřátele.
Požadavek na odemčení: Úkol: Dokončit úkol – Professor Howin’s Assignment.

#21 – Incendio

Popis: Udělejte z tohoto nástroje Incendium: Jeho dosah je krátký a vyžaduje, abyste byli blízko cíle. Toto kouzlo způsobuje značné poškození a zapaluje některé předměty. Nepřátelé zasažení útoky založenými na ohni budou po několik vteřin dostávat poškození a během této doby dojde při nárazu k zápalným výbuchům.
Požadavek na odemčení: Úkol: Dokončit úkol – Professor Hecat’s Assignment 1.

Užitková kouzla

#22 – Rozčarování

Popis: Slouží k vyvolání rozčarování: Způsobí, že splyneš s okolím a ostatní tě hůře vnímají. Ideální pro plížení nebo nepozorované přiblížení k nepřátelům, abyste mohli seslat Petrificus Totalus.
Požadavek na odemčení: Automatické odemčení příběhu, splnění hlavního úkolu – Secrets of the Restricted Section.

#23 – Lumos

Popis: Vyzkoušejte si, jak se v této oblasti chováte: Umožňuje vám vidět v temných oblastech nebo řešit hádanky, které vyžadují dodatečné světlo.
Požadavek na odemčení: Automatické odemčení příběhu, splnění hlavního úkolu – The Path to Hogwarts.

#24 – Reparo

Popis: Slouží k získání této funkce: Umožňuje rychle vrátit některé poškozené předměty do původního stavu.
Požadavek na odemčení: Úkol: Dokončit úkol – Professor Ronen’s Assignment.

#25 – Wingardium Leviosa

Popis: Vyzkoušejte tuto funkci: Levituje a ovládá pohyblivý předmět. Ovládejte jeho polohu svým pohybem a pomocí UP/DOWN/LEFT/RIGHT dolaďte jeho vzdálenost a rotaci. Wingardium Leviosa se automaticky vyvolává na předměty přivolané k vám pomocí Accia.
Požadavek na odemčení: Úkol: Dokončete úkol – Professor Garlick’s Assignment 1.

Transfigurační kouzla

#26 – Kouzlo Conjuring

Popis: Vyvolání kouzla Kouzlo kouzlení (Kouzlo kouzlení) je schopno vyvolat kouzlo kouzlení: Vyčaruje předměty, když je zakouzlíte v Místnosti požadavků.
Odemkněte požadavek: Požadavek: Automatické odemčení příběhu, splnění hlavního úkolu – The Room of Requirement.

#27 – Kouzlo změny

Popis: Vyměňovač je schopen vykouzlit kouzlo: Změní fyzickou podobu a vlastnosti předmětů při seslání v Místnosti požadavků.
Požadavek na odemčení: (dostupné po dokončení hlavního úkolu – The Room of Requirement).

#28 – Evanesco

Popis: Vyzkoušejte, jak se v tomto případě chová Evanesco: Při zaklínání v Místnosti požadavků zmizí předměty a vrátí měsíční kameny.
Požadavek na odemčení: Automatické odemčení v příběhu, splnění úkolu Interior Decorating a také hlavního úkolu – The Room of Requirement.

Neodpustitelné kletby

#29 – Avada Kedavra

Popis: Vyzkoušejte si, jak se vám daří: Okamžitě zabíjí nepřátele.
Požadavek na odemčení: Získat během Sebastianovy vedlejší linie úkolů v rámci vedlejšího úkolu: In the Shadow of the Relic. Musí vybrat dialogy „Každý by měl vědět o té kletbě“ a pak „Ano, prosím“. Pokud jste to nestihli, lze se to naučit i po dokončení celé vztahové linie Sebastiana Sallowa, když si s ním promluvíte v Podzemí. K dispozici také během Dark Arts Battle Arena (předobjednávka DLC) v regionu: Zakázaný les.

#30 – Crucio

Popis: Vydejte se na cestu k cíli, abyste se dostali do bezpečí: Způsobí, že se většina nepřátel začne svíjet v bolestech, když je časem poškodí. Oběť také prokleje – a prokletí nepřátelé dostávají extra poškození.
Požadavek na odemčení: Získání během Sebastianovy vedlejší linie úkolů, ve vedlejším úkolu: In the Shadow of the Study. Musí vybrat správné dialogy během tohoto úkolu, když má možnost vybrat si naučit se neodpustitelnou kletbu Crucio. Pokud jste to nestihli, lze se ji naučit i po splnění celého vztahového questu Sebastiana Sallowa, a to rozhovorem s ním v Podkroví. Dostupné také během Dark Arts Battle Arena (předobjednávka DLC) v regionu: Zakázaný les.

#31 – Imperio

Popis: Imperium je nejsilnějším hráčem na světě: Dočasně donutí nepřátele bojovat, jako by byli vaším společníkem. Dokud jsou pod vaší kontrolou, dostávají snížené poškození od ostatních nepřátel, aby se prodloužila jejich věrnost vám. Také oběť prokleje – a prokletí nepřátelé dostávají dodatečné poškození.
Požadavek na odemčení: Získání během Sebastianovy vedlejší úkolové linie, ve vedlejším úkolu: In the Shadow of Time. Musí vybrat správné dialogy během tohoto úkolu, když máte možnost vybrat si naučit se neodpustitelnou kletbu Imperio. Pokud jste to nestihli, lze se ji naučit i po dokončení celého vztahového questu Sebastiana Sallowa rozhovorem s ním v Podzemí. K dispozici také během Dark Arts Battle Arena (předobjednávka DLC) v regionu: Zakázaný les.

Kouzla na úpravu zvířat

#32 – Kartáč na mazlení šelem

Kartáč, který lze použít k ošetřování šelem.
Požadavek na odemčení: Splňte hlavní úkol – The Elf, The Nab-Sack, and the Loom.

#33 – Krmivo pro šelmy

Popis: Zvířecí hůlka pro zvěř: Krmivo pro šelmy
Požadavek na odemčení: Splňte hlavní úkol – The Elf, The Nab-Sack, and the Loom.

#34 – Nab-Sack

Popis: Vezměte si na pomoc nářadí: Pytel s kouzlem, který lze použít k záchraně a držení bestií.
Požadavek na odemknutí: Dokončete hlavní úkol – The Elf, The Nab-Sack, and the Loom.