Hogwarts Legacy – Door puzzles – řešení hádanek dveří

Rubriky: | komentáře (1)
Skyrim Deskovka

Při prozkoumávání velkolepého hradu ve hře Hogwarts Legacy občas narazíte na jednu z 12 hádanek dveří ukrytých po celé budově. Klíčem k vyřešení těchto hádanek je uvědomit si, že vše souvisí s jednoduchými matematickými úlohami na sčítání. Ke každému symbolu je přiřazeno číslo a vy musíte změnit mechanismy otazníků na stěně tak, aby zobrazovaly správný symbol, a pak se vrátit zpět a interagovat s dveřmi, abyste je otevřeli a získali odměnu, která se za dveřmi skrývá.

V Hogwarts Legacy je někdy složité symboly otazníků najít, takže kromě vysvětlení, kde najít všechny dveře i jejich řešení, vysvětlím i to, kde najít mechanismy otazníků.

Co znamenají jednotlivé symboly?

Po Bradavicích a okolí se skrývají stovky hádanek, které dodávají světu hloubku a také věci k řešení. Tento důraz na detail je jednou z věcí, které z této hry dělají jednu z nejlepších kouzelnických her vůbec.

Všechny tyto hádanky jsou založeny na matematických úlohách sčítání. Velké číslo uprostřed kruhu je odpovědí na matematický problém, zatímco čísla a symboly kolem něj jsou matematickým problémem sčítání, který má tuto odpověď získat. Vy jako hráč musíte změnit mechanismy ? a ?? na stěnách tak, aby odrážely odpověď na problém. Těmto číslům se symboly rovnají:

  • 0 – Polovid
  • 1 – Jednorožec
  • 2 – Mečoroh (Griphorn)
  • 3 – Tříhlavý had
  • 4 – Pastelníček (Fwooper)
  • 5 – Pětinoh
  • 6 – Ještěrka
  • 7 – Tvor ve tvaru jablka s chapadly
  • 8 – Pavouk
  • 9 – Hydra

Kde získáte klíč k odpovědi: Hogwarts Map → Library Annex → Divination Classroom Floo Flame. Vyjdi po malých schodech nahoru (ne po těch otočných). Pak jdi po dřevěných prknech dolů a první doprava, kde uvidíš dveře s matematickou hádankou. Klíč k odpovědi je na kousku pergamenu vedle tabule.

Bez dalších okolků si projdeme všechny dveřní hádanky Hogwarts Legacy – jejich umístění, odpovědi a odměny.

DVEŘE 1: CHODBA DO UČEBNY ARITMETIKY

Hádankové dveře do učebny aritmetiky Dveře do učebny aritmetiky Hogwarts Legacy

Umístění: Na obrázku je vyobrazen obrázek, který se nachází na obrázku č. 1: Mapa Bradavic → Přístavba knihovny → Učebna věštění Plamen Floo. Vyjdi po malých schodech nahoru (ne po těch otočných). Poté sejdi po dřevěných prknech dolů a dej se nejprve doprava, aby ses podíval na dveře s matematickými hádankami.
Řešení: ? = Malý pták na větvi (vlevo) | ?? = Tříhlavý had (vpravo).
Odměna: Přístup do učebny aritmetiky a další dva dveřní hlavolamy.

DVEŘE 2: ARITMETICKÁ UČEBNA Č. 1

Umístění: Hogwarts Map → Library Annex → Divination Classroom Floo Flame. Vyjdi po malých schodech nahoru (ne po těch otočných). Poté sejdi po dřevěných prknech dolů a dej se nejprve doprava, aby ses podíval na dveře s matematickými hádankami. Projdi hádankovými dveřmi, vyjdi po schodech nahoru a vstup do učebny aritmetiky. Jsou zde dva hlavolamy, tento se týká toho, který je přímo před vámi, když vstoupíte do místnosti.
Řešení: ? = Ještěrka (vlevo) | ?? = Jednorožec (vpravo)
Odměna: Jeden předmět oblečení a jeden předmět do místnosti s požadavky.

DVEŘE 3: UČEBNA ARITMETIKY Č. 2

Hádanka dveří č. 2 do učebny aritmetiky z Hogwarts Legacy

Umístění: Hogwarts Map → Library Annex → Divination Classroom Floo Flame. Vyjdi po malých schodech nahoru (ne po těch otočných). Poté sejdi po dřevěných prknech dolů a dej se poprvé doprava, aby ses podíval na Dveře s matematickou hádankou. Projdi hádankovými Dveřmi, vyjdi po schodech nahoru a vstup do Aritmantické učebny. Jsou zde dva hlavolamy, tento se týká toho vlevo, když vstoupíte do místnosti.
Řešení: ? = Malý pták na větvi (vlevo) | ?? = Pětinohý brouk (vpravo)
Odměna: Jeden předmět oblečení a jeden předmět do místnosti s požadavky.

DVEŘE 4: STŘEDNÍ SÍŇ

Umístění: Hogwarts Map → Library Annex → Potions Classroom Floo Flame. Otoč se a uvidíš hádanku dveří Centrální síně na konci chodby.
Řešení: ? = Pavouk (vlevo)| ?? = Tříhlavý had (Přímo nahoře u dveří).
Odměna: Jeden předmět oblečení a jeden předmět do místnosti s požadavky.

DVEŘE 5: KŘÍDLO ZVONICE

Hogwarts Legacy Hádanka Dveře Křídlo zvonice

Umístění: Hogwarts Map → Library Annex → Potions Classroom Floo Flame. Projdi dvojitými dveřmi a pak jdi doleva po schodech dolů. Použij Alohamoru 1. úrovně k otevření zamčených dveří. Utíkej celou chodbou, dokud neuvidíš schody. Dveřní hádanka se nachází vlevo od nich.
Alternativní způsob, jak se tam dostat: Hogwarts Map → Bell Tower Wing → Bell Tower Courtyard. Otevři zamčené dveře vedle Floo Flame pomocí Alohamory 1. úrovně. Sejdi po schodech dolů a dveře s hádankou jsou napravo.
Řešení: ? = Griphorn (vlevo)| ?? = Unicorn (vpravo)
Odměna: Jeden předmět oblečení a jeden předmět do místnosti s požadavky.

DVEŘE 6: U UČEBNY KOUZEL

Hogwarts Legacy Hádanka Dveře u učebny kouzel

Umístění: Hogwarts Map → The Astronomy Wing → Charms Classroom. Jdi doprava za roh a najdeš tyto hádankové dveře.
Řešení: ? = Griphorn (vlevo) | ?? = tvor ve tvaru jablka s chapadly (vpravo).
Odměna: Jeden kus oblečení a jeden předmět do místnosti s požadavky.

DVEŘE 7: VĚŽ RAVENCLAW

Hogwarts Legacy Hádanka Dveře Havraspárské věže

Umístění: Hogwarts Map → The Grand Staircase → Ravenclaw Tower Floo Flame. Jdi rovně a v další místnosti najdeš napravo hádanku Ravenclawské dveře.
Řešení: ? = Pták na větvi (vzdálená strana místnosti) | ?? = Pětinohý brouk (protější stěna od dveří).
Odměna: Jeden předmět oblečení a jeden předmět do místnosti s požadavky.

DVEŘE 8: VELKÉ SCHODIŠTĚ

Hogwarts Legacy Hádanka Dveře Velké schodiště

Umístění: Hogwarts Map → The Grand Staircase → Grand Staircase Tower Floo Flame. Vydej se dolů po objevujících se zakřivených schodech a na odpočívadle uvidíš hádanku Dveře Velkého schodiště.
Řešení: ? = Ještěrka (vlevo na schodech) | ?? = Jablkovitý tvor s chapadly (Na sloupu schodiště proti dveřím).
Odměna: Jeden předmět oblečení a jeden předmět do místnosti s požadavky.

DVEŘE 9: PŘESÝPACÍ HODINY V DOMĚ

Hogwarts Legacy Hádanka Dveře u přesýpacích hodin domu

Umístění: Hogwarts Map → The Grand Staircase → Grand Staircase Floo Flame. Vydej se po rovných schodech nahoru, otoč se, a až uvidíš Domácí přesýpací hodiny, otoč se a jdi po dalších schodech nahoru. Dveře s hádankou jsou za rohem vlevo.
Řešení: ? = Demiguise (vlevo) ?? = Pětinohý brouk (Na stěně o patro níž pod dveřmi).
Odměna: Jeden kus oblečení a jeden předmět do místnosti s požadavky.

DVEŘE 10: VĚŽ FAKULTY

Hogwarts Legacy Hádanka Dveře Fakultní věž

Umístění: Hogwarts Map → South Wing → Faculty Tower Floo Flame. Pro jeho získání budeš muset spustit vedlejší úkol „Ošetřovatelé Měsíčního plamene“ od Gladwina Moona. Použij Alohamora 1. úrovně, abys odemkl dveře a vyšel po schodech nahoru. Na protější straně chodníku uvidíte dveře s hádankou. Pokud jsi zde v noci, musíš odlákat prefekta tím, že kouzlem udeříš do zdi, která je od dveří vzdálená, a pak jdi a rychle vyřeš hádanku.
Řešení: ? = Demiguise (vlevo) | ?? = Hydra (vpravo)
Odměna: Jeden předmět oblečení a jeden předmět do místnosti s požadavky.

DVEŘE 11: VELKÝ SÁL (JÍDELNA)

Hogwarts Legacy Hádanka Dveře Velký sál

Umístění: Hogwarts Map → The Great Hall → Great Hall Floo Flame. Vydej se doleva směrem ke krbu a pak se opět otoč doleva, aby ses na konci chodby podíval na dveře s hádankou.
Řešení: ? = Pavouk (vlevo)| ?? = Tříhlavý had (za tebou na stěně).
Odměna: Jeden předmět oblečení a jeden předmět do místnosti s požadavky.

DVEŘE 12: SEVERNÍ CHODBA

Hogwarts Legacy Hádanka Dveře Severní sál

Umístění: Hogwarts Map → The Astronomy Wing → Transfiguration Classroom Floo Flame. Otoč se a jdi dvojitými dveřmi. Vyjdi po několika schodech nahoru, dokud se nedostaneš do nejvyššího patra, a otevři malé zamčené dveře pomocí Alohamory 1. úrovně. Proběhni kolem různých zakrytých předmětů a na druhé straně místnosti najdeš dveřní hádanku.
Řešení: ? = Ještěrka (vlevo) | ?? = Tříhlavý had (vpravo)
Odměna: Jeden předmět oblečení a jeden předmět do místnosti s požadavky.

Kdo říká, že se v Bradavicích neučí matematika?

Užitečné předměty se skrývají za každými z 12 dveřních hádanek umístěných uvnitř Bradavic. Vyřešení těchto hádanek a otevření dveří je jednoduchou záležitostí pochopení, jakému číslu se rovnají symboly zvířat v matematické rovnici sčítání. Bav se při prozkoumávání hradu a zjišťování, jaká další tajemství se v něm skrývají.

Připravujeme pro vás i další tipy a triky, jak hrát Hogwarts Legacy. Sledujte náš web nebo si projděte kompletní návod.


Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Mára

K těm překladům symbolů.. nula je Polovid, dvojka Mečoroh, trojka je třihlavý had Runovec, čtyřka je Pastelníček (má čtyři barvy peří), pětka je Pětinoh, šestka je Salamander (mimo oheň přežije pouze 6 hodin) a osmička je Akromantule
Sedmička netuším co je, podle kánonu by číslo sedm nemělo mít symbol zvířete ale čistě speciální runu. [zdroj Neplecha ukončena]