Hogwarts Legacy – House Tokens (Žetony koleje)

Rubriky: | komentáře
Metal Gear Solid

V Hogwarts Legacy naleznete celkeme 16 míst s žetony koleje (House Tokens), známých také jako daedalské klíče (Daedalian Keys). Pro splnění vedlejšího úkolu The Daedalian Keys je nutné najít všechny žetony. Tím se vám odemkne jedinečné vybavení (Gear) vaší koleje, které je jedním z nejlepších ve hře. Pokud zvládnete všechny čeká vás také trofej The Good Samaritan.

Kromě vedlejšího úkolu The Daedalian Keys je nutné mít splněný také hlavní úkol The Caretaker’s Lunar Lament. V něm se totiž naučíte kouzlo Alohomora, které vám pomůže překonat některé zamčené místnosti v nichž se House Tokeny nachází. Mimojiné – všechny žetony se nacházejí pouze v Bradavicích.

Odemčení žetonu funguje tak, že nejprve musíte najít létající klíč („Daedalian Key„). Ten se vždy nachází poblíž skříňky, ve které se nachází žeton. Poté klíč automaticky do skříňky doletí. Cestu ke skříňce můžete sledovat po zlaté stopě, kterou za sebou klíč zanechává. Interagujte se skříňkou a plácněte klíčem, až se bude vznášet nad zámkem. Tím jej otevřete a získáte žeton. Žetony nejsou na mapě vyznačeny, a proto může být obzvlášť složité je najít. Klíč a skříňku lze objevit vyvoláním kouzla Revelio.

House Token #1 – The Astronomy Wing > Astronomy Tower

První klíč je na mapě automaticky označen ikonou úkolu. Nachází se v astronomické učebně, ale nejprve musíte klíč sebrat. Z bodu rychlého přesunu Astronomické věže vyjdi nahoru a klíč automaticky začne létat dolů do Astronomické učebny. Použijte Revelio, abyste jej označili modře, a interagujte se skříní. Poté interagujte s letícím klíčem u skříně a vrazte ho do zámku.

House Token #2 – The Astronomy Wing > Defence Against the Dark Arts Classroom

Použijte rychlé cestování do lokace „Defence Against the Dark Arts Classroom„. Z místa, kde se objevíte sejděte po schodech vlevo dolů. Klíč bude přímo před vámi, před kostrou nosorožce. Přibližte se k němu, aby vyletěl nahoru. Nyní se vraťte nahoru, odkud jste přišli, a cestou vlevo najděte skříň (můžete ji opět označit pomocí Revelio). Před třídou na balkóně.

House Token #3 – The Bell Tower Wing > Bell Tower Courtyard

Použijte rychlé cestování do lokace „Bell Tower Courtyard„. V místě, kde se spawnujete, se dejte doleva a vyjděte po prvních schodech nahoru, pak projděte rovně dveřmi. Za dveřmi je vlevo schodiště, které stále stoupá. Pokračujte po schodišti až nahoru, po cestě najdete létající klíč a nahoře je skříň.

House Token #4 – The Grand Staircase > Grand Staircase Tower

Použijte rychlé cestování do lokace „Grand Staircase Tower„. Z místa, kde se spawnujete, se dejte doprava a pak sejděte po schodech vlevo dolů. Jděte stále dolů, cestou seberte létající klíč (po 2 sestupech dolů). Skříňku naleznete poté, co sejdete po celém schodišti dolů, stačí pokračovat po točitém schodišti, dokud se nezastaví, a skříňka bude před vámi, vedle dveří s hádankou, před vchodem do Velké síně.

House Token #5 – The Grand Staircase > Quad Courtyard

Použijte rychlé cestování do lokace „Quad Courtyard„. V místě, kde se spawnujete, bude před vámi dračí fontána a schodiště. Vyjděte po schodech nahoru a pak po dalších schodech vlevo. Nahoře uvidíte létající klíč. Otočte se a vydejte se na západní konec této oblasti nádvoří (podívejte se na minimapu HUD, kde se zobrazuje písmeno „W“ jako západ) a sledujte zlatou stopu pro létající klíč, jak vám ukazuje cesta.

House Token #6 – The Great Hall > Great Hall

Použijte rychlé cestování do lokace „Great Hall„. Odtud se otočte a projděte dvěma velkými výstupními branami Velké síně. Pak jděte rovně a projděte další velkou bránou naproti Velké síni. V této nové místnosti najdete uprostřed létající klíč a vpravo dole skříň.

House Token #7 – The Great Hall > Great Hall

Použijte rychlé cestování do lokace „Great Hall„. V místě, kde se spawnujete, se otočte doleva a na východní straně Velkého sálu u krbu najdete tento létající klíč. Jako obvykle jej můžete zvýraznit pomocí Revelio a sledovat stopu klíče. Skříň se nachází na pravé straně Velkého sálu. V severozápadním rohu Velkého sálu vyjděte po schodech nahoru a najdete ho.

House Token #8 – The Library Annex > Potions Classroom

Použijte rychlé cestování do lokace „Potions Classroom„. Z místa, kde se spawnujete, projděte dveřmi přímo před vámi. Pak se otočte doleva a uvidíte létající klíč (jako obvykle si můžete nahodit Revelio, abyste ho označili modře). Nyní sejděte po schodech dolů, jděte až na samý konec a na konci schodů najdete skříň.

House Token #9 – The Library Annex > Central Hall

Použijte rychlé cestování do lokace „Central Hall„. Z místa, kde se spawnujete, sejděte po schodech vpředu, pak se dejte doprava, po schodech dolů, zahněte doleva a uvidíte létající klíč. Vraťte se po posledních schodech nahoru a rovně na druhý konec místnosti, tam sejděte po schodech dolů a zahněte doprava pro skříň.

House Token #10 – The Library Annex > Central Hall

Použijte rychlé cestování do lokace „Central Hall„. Z místa, kde se spawnujete, jděte po schodech vpravo nahoru a pak po dalších dvou schodech až nahoru (nahoru lze jít jen jedním směrem). Nahoře zahněte doprava a uvidíte další schodiště, ale nechoďte nahoru, místo toho se podívejte za schodiště a najděte klíč. Skříňka je dole po předchozím schodišti vpravo.

House Token #11 – The Library Annex > Library

Použijte rychlé cestování do lokace „Library„. Z místa, kde se spawnujete, zahněte mírně doleva, nahoďte Revelio, abyste označili létající klíč, a podívejte se mezi regály s knihami. Po jeho nalezení se vraťte na místo rychlého cestování. Když stojíte čelem k bodu rychlého cestování, jděte doprava a najděte skříň (můžete znovu obsadit Revelio).

House Token #12 – Secret Rooms > The Map Chamber

Použijte rychlé cestování do lokace „The Map Chamber“ (odemkne se po splnění hlavního úkolu Jackdaw’s Rest). V místě, kde se spawnujete, se otočte a jděte po schodech až nahoru (jsou tam dvě točitá schodiště, jděte také po druhém točitém schodišti). Nahoře projděte kovovými dveřmi, vlevo sejděte dolů a rovně najdete tento klíč. Až se k němu přiblížíte, otočte se (směrem, odkud jste přišli) a cestou vlevo od schodů najděte skříň.

House Token #13 – Secret Rooms > The Map Chamber

Vraťte se na místo, kde jste našli předchozí klíč k žetonu. Jděte chodbou a najděte velkou sochu spícího draka. Kolem ní poletuje tento klíč. Pak se vydej nahoru a za 2. schodištěm najdeš přímo před sebou tuto skříňku.

House Token #14 – The South Wing > Faculty Tower

Použijte rychlé cestování do lokace „Faculty Tower„. Z místa, kde se spawnujete, jděte rovně a vstupte do prvních dveří vpravo. Skříň bude po průchodu dveřmi na levé straně (jako obvykle ji můžete zvýraznit pomocí Revelio). Pro klíč musíte vyjít po schodech před vámi, je to po vyjití dvou schodů, bude plavat před 2. sadou schodů, kde je hádanka dveří. Opět můžete vrhnout Revelio, abyste ho snadno viděli. Snese se dolů a pak můžete skříňku otevřít.

House Token #15 – The South Wing > Hospital Wing

Použijte rychlé cestování do lokace „Hospital Wing„. Tam, kde se spawnete se otočte a sejděte po točitém schodišti dolů. Pak bude skříň vlevo, klíč bude v chodbě vpravo.

House Token #16 – The South Wing > Clock Tower Courtyard

K tomuto žetonu je nutné mít splněný také hlavní úkol The Caretaker’s Lunar Lament. Použijte rychlé cestování do lokace „Clock Tower Courtyard„. Od místa, kde se zrodíte, jděte rovně a podívejte se mírně doprava, abyste našli dveře se zámkem 1. úrovně. Otevřete je pomocí kouzla Alohomora a vydejte se nahoru do Hodinové věže. Po vyjití prvních schodů nalevo najdete létající klíč. Pak pokračujte po schodech až nahoru, kde najdete skříň.

Source: powepyx.com


Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře