Hogwarts Legacy – Truhly s okem (Eye Chest)

Rubriky: | komentáře
Skyrim Deskovka

Truhly s okem (Eye Chests) jsou v Hogwarts Legacy roztroušeny po celém hradě a jeho okolí. Jen těžko je přehlédnete. Tyto truhly mají velké oko, které se rozhlížejí kolem sebe, a když se k nim přiblížíte, schoulí se a zavrčí na vás. Truhly s očima neotevřete tím, že na ně budete sesílat nějaká kouzla nebo čáry. Je to trochu zavádějící, ale jakmile přijdete na tento trik, budete schopni otevřít každou, kterou najdete.

Na rozdíl od Můřích rámečků (Moth frames) a Stránek polního průvodce (Field guide page), na které nebo do jejichž blízkosti musíte seslat kouzlo, se tyto truhly otevírají zcela jiným přístupem – to znamená, že aby to fungovalo, musíte seslat kouzlo na sebe. V tomto průvodci vám prozradím všechna místa, kde se truhly s okem nacházejí, jak je otevřít a co získáte jako odměnu.

Jak otevřít Truhlu s okem?

Nejdříve musíte postoupit až k úkolu Secrets of the Restricted Section, abyste od Sebastiana získali kouzlo Disillusionment. Deziluze je v podstatě kouzlo neviditelnosti, které nahrazuje neviditelný plášť. Umožní vám nepozorovaně se plížit, provádět Pertrificus Totalis na nic netušících nepřátelích a, což je zajímavé, zabrání vám být odhaleni truhlami s obřím okem.

Několikrát jsem to zkoušel a pokud jste příliš blízko, než sesíláte Disilusionment, truhlu neotevřete. Nejlepší je být mimo dohled, mít zavřené oko truhly, seslat kouzlo a pak se k ní přiblížit a otevřít ji.

Ještě znepokojivější je, že po otevření truhla jakoby zemře šokem, ale za své potíže dostanete 500 goldů, takže pohoda? Tyto truhly jsou často označeny na vaší mini-mapě, takže si na ně dávejte pozor a poslouchejte bouchání a vzteklé vrčení, pokud je nemůžete spatřit hned.

Lokace Truhel s okem

Viaduct Courtyard, Hogwarts

Z plamene na Viaduct Courtyard se vydejte po schodech nahoru a pak po dalších schodech vpravo, takže se téměř zdvojnásobíte. Vydej se směrem k širokým schodům před sebou, ale uhni doprava, takže budeš stát u zdi vysoké věže před sebou. Zde se dejte po schodech vlevo a na konci cesty najdete truhlu s okem.

Library Annex, Hogwarts

Vydejte se k foo flame plamenu Library, běžte dopředu k policím s knihami, pak se otočte doleva a běžte ke zdi. Po pravé straně je brána. Projdi jí a pak běž dopředu, dokud nedojdeš ke schodům dolů. Dole se otočte doleva a pak běžte levými dveřmi, dokud nevstoupíte do místnosti s obdélníkovým výřezem. Projděte dveřmi, kterými se dostanete dolů, a pak běžte vpřed místnostmi, dokud nedojdete ke stolu se zelenou lampou. Truhla s okem je vlevo.

Greenhouses, Hogwarts

Vydejte se k plamenu Greenhouses a pak zahněte doleva. Běžte dopředu, až dojdete ke stromu, a pak sejděte po schodech za ním. Dole je schovaná truhla s okem.

Professor Fig’s Classroom, Hogwarts

Projděte dveřmi vpravo vedle plamene Professor Fig’s Classroom a najděte truhlu s očima na zadní stěně koupelny pod oknem.

Defence Against the Dark Arts Classroom, Hogwarts

Z učebny Obrany proti černé magii (Defence Against the Dark Arts Classroom) se vydejte po schodech dolů, dole zahněte doleva a v rohu před vámi najdete truhlu s okem.

Bell Tower Courtyard, Hogwarts

Zády k plameni Bell Tower Courtyard vyjděte po schodech vlevo a pak po dalších schodech vlevo nahoru. Odtud pokračujte po dalších schodech nahoru a nakonec dojdete k truhle s okem na konci cesty.

Lower Grand Staircase, Hogwarts

Od plamene Lower Grand Staircase se vydejte rovně a po schodech dolů, pak zahněte doleva a po dalších schodech nahoru. Nahoře najdeš kruhovou místnost se sochou. Truhla s okem je u zdi nalevo od sochy.

Circular room past sleeping dragon, Hogwarts

Rychle se přesuň do Transfiguration Classroom, otoč se a projdi dveřmi vlevo do severního sálu. Jdi dopředu, sejdi po schodech úplně vpravo a projdi dveřmi dole. Pokračuj po schodech dolů, dokud nedojdeš do místnosti se spícím drakem. Jděte chodbou vpravo, dokud nedojdete do místnosti se sudy, pak vyjděte po schodech nahoru a projděte zamřížovanými dveřmi vpravo. Jděte po točitém schodišti dolů a dojdete do kruhové místnosti. Truhlu s okem najdete u stěny vpravo.

Beside the pond, Hogsmeade

Od plamene North Hogsmeade se vydejte po schodech vlevo a držte se vlevo od jezírka. Na konci nízké zídky vlevo je mezera, kterou se můžeš vrátit dvakrát zpět. Truhla s okem se nachází na dně svahu, proti budově.

Dogweed and Deathcap, Hogsmeade

Rychle se vydej k plameni North Hogsmeade a vydej se po cestě na sever a přes most. Tady najdeš zastrčený obchod Psohlavci a Smrtihlav. Truhlu s očima najdeš u zdi naproti Beatrice Greenové.

 

 


Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře