Hogwarts Legacy – Polovidí sošky (Demiguise Statues)

Už od prvního pohledu jsem chtěl sošku Polovida vzít..
Rubriky: | komentáře


Polovidí sošky (Demiguise statues) lze objevovat ve hře Hogwarts Legacy zcela libovolně po mapě pouze v noci (pokud tedy máte zrovna den, stačí počkat stisknutím R3 v nabídce). Obvykle se nachází za zamčenými dveřmi nebo v zakázaných oblastech. Často je rovněž nutné používat kouzlo Alohomora, které otevře dveře za nimiž se soška nachází.

Tím pádem můžete začít sbírat Demiguise Statues až při odemčení úkolu The Caretaker’s Lunar Lament. Pro Gladwyna Moona pak můžete sbírat sošky, za které vás naučí vylepšené kouzlo Alohomora. K prolomení první úrovně musíte donést panu Moonovi alespoň 9 sošek. Abyste dosáhli druhého a nejvyššího vylepšení, musíte následně přinést dalších 13 sošek – to můžete zvládnou v rámci úkolu The Man Behind the Moons.

Dohromoady je ve hře Hogwarts Legacy 30 polovidích sošek.

Už od prvního pohledu jsem chtěl sošku Polovida vzít..

Kde najdu Polovidí sošky (Demiguise Statues)?

Níže shrnujeme lokality, kde najdete všech 30 Demiguise Statues. Tato místa jsme rozdělili do jednotlivých oblastí, protože na sošky můžete narazit kdekoliv ve hře Hogwarts Legacy nejen na hradě v Bradavicích. Důrazně doporučujeme si cesty za soškami zjednodušovat letem na koštěti nebo používáním rychlého cestování skrze letaxový oheň (Foo Flame).

Jakmile jste v blízkosti řekne vaše postava něco ve smyslu „You’re mine now, Demiguise!“, přičemž v noci předmět také svítí.

Hogwarts (Bradavice)

V samotné škole je celkem deset lokací, kde najdete sošku, nepočítaje ty, které seberete Gladwinovi za jeho úkol.

Defence Against the Dark Arts Tower

Použíte rychle cestování do The Astronomy Wing –> Transfiguration Courtyard, pak se otočte a projděte dveřmi do věže Obrany proti černé magii. Hned se dejte doprava a vedle mluvícího chrliče spatříte dveře se zámkem druhé úrovně, které stojí šikmo proti vám. Jakmile vstoupíš, nalevo na velké skříni se nachází Demiguise Moon.

Divination classroom

V učebně věštění profesorky Onai je Demiguise soška na jejím velkém dřevěném stole v zadní části místnosti.

Great Hall

V zadním rohu Velkého sálu (Great Hall) vpravo jsou dveře se zámkem první úrovně. Uvnitř najdeš na stole sošku Demiguise.

Haunted toilets

 

Na strašidelné toalety se musíš dostat z Nebelvírské věže (Gryffindor Tower). Rychle se přesuň do Faculty Tower, a pak se vydej na jih chodbou Jednooké čarodějnice. Projdi kolem místa, kde na tebe čeká profesor Gladwin Moon.

Jděte po schodech dále dolů a pak se dejte doprava k mapě Argyllshiru na stěně maskující skrytou místnost. Sejděte po těchto schodech dolů a pak se dejte doleva, až narazíte na zamčené dveře s nápisem Mimo provoz. Použijte Alohomoru a pak vejděte do třetí kóje uprostřed. Soška Demiguise leží na bedně vedle nasekaného dřeva.

Long Gallery

Přemístěte se do Potions Classroom a projděte dveřmi před vámi, pak sejděte po točitém schodišti dolů a projděte dveřmi na samém konci vedle skříňky s dederonským klíčem. V polovině chodby najdeš dveře se zámkem druhé úrovně. Otevři je a najdeš sošku Demiguise obklopenou nádobami se vzorky.

Muggle Studies

Rychle se přesuňte do Učebny proměn (Transfiguration Classroom), pak se otočte a projděte dveřmi hned vlevo do severního sálu. Jděte vpřed, pak sejděte po schodech vpravo dolů a jděte po schodech dolů do kobek.

Pokračujte po schodech dolů, dokud nedojdete k soše spícího draka. Dejte se doprava a první dveře vlevo – vchod do mudlovny – budou mít zámek prvního stupně. Otevřete je a po pravé straně najdete sochu Demiguise.

North castle wall

Použij rychlé cestování na místo North Exit, otoč se a hned, jakmile se ocitneš uvnitř hradeb, zahni doleva. Nechoď však velkými dvoukřídlými dveřmi ani po schodech nahoru – chceš najít dveře zasazené uvnitř schodiště se zámkem první úrovně. Demiguise Moon najdeš hned napravo na bedně.

Professor Fig’s office

Jděte do učebny profesora Figa, pak po schodech nahoru až do jeho pracovny – soška Demiguise je vzadu na stole vedle krbu.

Professor Howin’s office

Profesorka Howinová má na starosti zvířata (Beasts), takže se přesuň do lokace Beasts Class o a otevři jeden ze zámků na druhé úrovni, aby ses dostal do její kanceláře. Soška Demiguise je na stole v pravé části budovy.

Restricted Section (Zakázaná sekce)

Je velmi pravděpodobné, že už jste se Sebastianem Sallowem byli v zakázané části knihovny, ale sochy Demiguise jste si tam nevšimli. Asi by to bylo stejně jedno, protože v této části hry ještě sošky sbírat nemůžeš. Vrať se do knihovny, projdi branou po pravé straně, pak sejdi po schodech dolů a jdi stejnou cestou, jakou jsi šel při své první návštěvě. Je to všechno docela přímočaré, takže se nemůžeš ztratit, ani nemůžeš minout sošku Demiguise na komodě těsně před dveřmi v chodbě.

Hogsmeade (Prasinky)

V Prasinkách najdeš devět sošek Demiguise a vzhledem k tomu, jak je vesnice malá, by jejich nalezení nemělo trvat příliš dlouho. Mnoho zdejších domů je však zamčených, takže budeš muset nasbírat několik sošek, které předáš Gladwinovi, aby ti mohl vylepšit kouzlo Alohomora, které ti umožní otevírat složitější zámky. Níže najdeš lokace všech polovidích sošek v Prasinkách:

Dervish and Banges

Dervish and Banges je součástí obchodu Gladrags Wizardwear na náměstí Prasinek, které jste navštívili po útoku trollů během své první návštěvy. Socha Demiguise je na pultu, napravo od ní je truhla s okem.

Hog’s Head Inn storeroom

Vydejte se do hostince U Prasečí hlavy (Hog’s Head Inn) a pak projděte za bar do zadní místnosti. Tam je na dvou naskládaných bednách umístěna další soška polovida.

J. Pippin’s Potions neighbour

Dům vedle lektvarů J. Pippina (J. Pippin’s Potions) má na dveřích zámek druhého stupně. Použij Alohomoru a jdi dovnitř, pak jdi nahoru a na komodě naproti truhle najdeš sošku Demiguise.

North-east Hogsmeade house

Z místa rychlého cestování North Hogsmeade se dejte doleva k vodnímu kolu a pak hned doprava po dlážděné cestě. Před tebou bude dům se čtyřmi zavěšenými měděnými hrnci – dej se opět doprava a použij Alohomora první úrovně, aby ses dostal do dveří dalšího domu podél. Uvnitř se nachází soška Demiguise.

Opposite Bingle and Blatch

Přesuňte se na místo letaxového ohně South Hogsmeade, v uličce Spire Alley se před vámi na severu nachází budova Bingle a Blatch. Obejdi budovu zleva a uvidíš schody s dřevěným vozíkem vedle nich a dveře. Na dveřích vypáčte zámek první úrovně, vejděte dovnitř a nahoře najdete sošku Demiguise.

Rivers Edge house

Vydejte se do Brood and Peck na samém vrcholu Prasinek a pak hledejte budovu naproti s připojeným dřevěným přístavištěm. Otevři zámek na dveřích na první úrovni a najdeš sošku Demiguise, která na tebe zírá z horní části krbu.

South Hogsmeade house

Od vchodu do Prasinek jdi po cestě na sever, projdi kolem Tomes and Scrolls a pak se dej první cestou doleva – pokud dojdeš k Ollivanderovu obchodu s hůlkami, jsi příliš daleko. Potřebuješ jít za směrovkou k Prasečí hlavě. První dveře vlevo budou mít zámek druhé úrovně. Otevři dveře pomocí Alohomory, vyjdi nahoru a na komodě najdeš sošku Demiguise.

Three Broomsticks private room

Pomocí Alohomory odemkněte zámek první úrovně na dveřích v nejvyšším patře U Tří košťat a na stole uvnitř najdete sošku Demiguise. V místnosti se nachází také sběratelský svitek a truhla.

Tomes and Scrolls

Vejděte do obchodu Tomes and Scrolls a projděte kolem Thomase Browna. Zahněte doleva a přes závěsy vstupte do jeho ložnice. Znovu se otočte doleva a za postelí s nebesy byste měli na komodě spatřit sošku Demiguise.

Highlands (Vysočina)

V kopcích a pahorcích Hogwarts Legacy, které se rozprostírají po zbytku mapy je k dispozici zbylých 11 sošek Demiguise. Zde jsou všechna místa, kde se sošky Demiguise nacházejí:

Aranshire

Od bodu rychlého cestování pod označením Aranshire projdi dveřmi hned vlevo se zámkem první úrovně. Vyjdi po schodech nahoru a Demiguise leží na podlaze u nohou postele.

Bainburgh

Rychle se přemistěte do Bainburghu a jděte dopředu, zahněte doleva, u komunitní tabule zahněte ještě jednou doleva a jděte dovnitř domu. Demiguise leží na stole vedle křesla.

Brocburrow

Použij rychlé cestování do Brocburrow a pak jdi na západ – na malém náměstíčku ve vesničce najdete obchodníka Eddieho Thistlewooda. Projdi kolem studny a otevři zámek první úrovně s Alohomorem na domě s lavičkou napravo od dveří a malým stromem v květináči nalevo. Soška Demiguise se nachází hned za dveřmi, na levé straně.

Cragcroft

V Cragcroftu hledej obchodníka Bellu Navarra na minimapě severozápadně od letaxového plamene rychlého cestování. Vydej se do budovy po její pravici a nahoře na stole u postele najdeš Demiguise.

Feldcroft

Feldcroft má obrovskou kruhovou zeď se studnou uprostřed – vydejte se na východní stranu, kde najdete dům s oblečením visícím na prádelní šňůře napravo od dveří a zeleninou rostoucí nalevo. Vyřešte zámek druhé úrovně a hned po vstupu se na parapetu vlevo od vás objeví soška Demiguise.

Irondale

Cestuj letaxovému plameni Irondale a vydej se na sever po cestě a pak vstup do prvního domu po pravé straně – venku může sedět Althea Twiddle. Podívej se za bar a najdeš tohoto Demiguise odpočívajícího na podlaze.

Keenbridge

V rámci úkolu „A Demanding Delivery“ máte za úkol doručit lektvary Fatimah Lawangové v Keenbridge. Jděte po cestě přímo na západ od jejího místa a na konci cesty najdete dům se zámkem první úrovně na dveřích. Použijte Alohomora a při vstupu proti vám stojí Demiguise Statue.

Lower Hogsfield

Využijte rychlého cestování do lokace Lower Hogsfield a projděte bránou vedle letaxového plamene. Vejděte do domu nahoře na cestě a soška Demiguise je na podlaze nalevo od dveří uvnitř.

Marunweem

Od bodu rychlého cestování Marunweem se vydejte na sever a pak hned odbočte doprava kolem dřevěné lodi s rostlinami rostoucími uvnitř. Vydej se dovnitř první budovy vlevo se čtyřmi kotlíky naskládanými vlevo od dveří. Demiguise se nachází za barem na podlaze.

Pitt-upon-ford

Přesuňte se k bodu rychlého cestování s názvem Pitt-upon-ford a jděte po cestě směrem na jih, dokud nenajdete dostavník zaparkovaný u dřevěné brány. Vydejte se dovnitř tohoto třípatrového domu, pak vylezte nahoru a nalevo nahoře na schodech najděte sošku Demiguise.

Upper Hogsfield

Přesuň se k plameni Upper Hogsfield a pak na sever kolem Dorothy Sprottle. Druhý dům po tvé levici – s velkým kolem opírajícím se napravo od dveří – má zámek první úrovně. Umístění Demiguise je na stoličce naproti, když vstoupíš.

 

 

 

 


Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře